Reklama

Reklama

Egzekucja chrześcijan: Papież o "ekumenizmie krwi"

Papież Franciszek nazwał w poniedziałek "świadectwem, które jest wołaniem" zabicie 21 egipskich chrześcijan, czyli Koptów, przez dżihadystów w Libii. Podkreślił, że wszystkie ofiary prześladowań łączy "ekumenizm krwi".

W reakcji na doniesienia o ścięciu chrześcijańskich robotników koło Trypolisu papież powiedział po hiszpańsku podczas spotkania z przedstawicielem Kościoła ze Szkocji: "Zostali oni zamordowani tylko dlatego, że byli chrześcijanami".

- Krew naszych chrześcijańskich braci jest świadectwem, które jest wołaniem. Nie ma znaczenia to, czy są to katolicy, prawosławni, Koptowie, luteranie; to są chrześcijanie, krew jest ta sama - mówił Franciszek.

- Wspominając braci zabitych tylko dlatego, że wyznawali Chrystusa - dodał papież - konstatujemy, że nie słabnie ekumenizm krwi. - Ci wszyscy męczennicy są chrześcijanami - stwierdził.

Reklama

W niedzielę zwolennicy Państwa Islamskiego zamieścili w internecie nagranie pokazujące ścięcie Egipcjan na plaży pod Trypolisem. Ofiarami są egipscy robotnicy, uprowadzeni z Syrty w grudniu i styczniu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy