Reklama

Reklama

Zbombardowano konwój przywódcy Państwa Islamskiego

Lotnictwo zbombardowało konwój, którym jechał szef tak zwanego Państwa Islamskiego.

Irackie lotnictwo zbombardowało w niedzielę konwój pojazdów, którym jechał przywódca Państwa Islamskiego (IS) Abu Bakr al-Bagdadi. Do nalotu doszło w prowincji Al-Anbar, na zachodzie kraju. Los Bagdadiego nie jest znany - podała iracka armia.

"Irackie siły zbrojne zbombardowały konwój terrorysty Abu Bakra al-Bagdadiego, gdy jechał do Karbali na spotkanie z przywódcami Daesz" - czytamy w oświadczeniu wojska, w którym użyto arabskiego akronimu IS. Nie podano w nim, kiedy doszło do nalotu. Komunikat wydało dowództwo operacji wojskowych, które dostarcza informacje na temat wojny z IS i wypowiada się głównie w imieniu resortów spraw wewnętrznych i obrony.   

Reklama

Karbala znajduje się nad Eufratem, w środkowym Iraku. Z oświadczenia wynika, że zbombardowane zostało także miejsce, w którym Bagdadi miał się spotkać z innymi dowódcami IS. "Wielu liderów organizacji zostało zabitych lub rannych. Los Bagdadiego nie jest znany, został odwieziony pojazdem. Wciąż nie jest jasne, jaki jest stan jego zdrowia" - dodano.    

Już wcześniej irackie wojsko donosiło o podobnych atakach wymierzonych w Abu Bakr al-Bagdadiego. Po bombardowaniu, które lotnictwo Iraku przeprowadziło wiosną tego roku utrzymywano, że lider Państwa Islamskiego ustąpi ze swojego stanowiska.

Państwo Islamskie proklamowało kalifat na opanowanych przez siebie znacznych obszarach Iraku i Syrii. Al-Bagdadi, twórca IS, ogłosił się "kalifem" na tych terenach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy