Reklama

Reklama

Zaginęło 9 Brytyjczyków. Dołączyli do IS?

Zaginęła grupa brytyjskich studentów medycyny pochodzenia sudańskiego. Istnieją poważne podejrzenia, że dołączyli do szeregów Państwa Islamskiego (IS). O sprawie informuje AFP.

Jak wynika z doniesień brytyjskiego dziennika "The Guardian" i telewizji BBC, dziewięciu młodych Brytyjczyków, pięciu mężczyzn i cztery kobiety pochodzenia sudańskiego, wyjechało do Stambułu. Stamtąd prawdopodobnie drogą lądową przedostali się do Syrii, na tereny zajęte przez eksternistów z Państwa Islamskiego.

Do dziewiątki pochodzących z Wielkiej Brytanii studentów medycyny dołączyło jeszcze dwóch innych lekarzy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady - informuje BBC.  

W rejony tureckiej granicy z Syrią udały się rodziny studentów medycyny, które mają zamiar dotrzeć do zaginionych i nakłonić ich do powrotu "zanim nie jest za późno". 

Reklama

Tylko w zeszłym tygodniu władze tureckie deportowały do Wielkiej Brytanii młodą Brytyjkę i trzech brytyjskich nastolatków, którzy usiłowali przekroczyć granicę z Syrią i dołączyć do szeregów Państwa Islamskiego - przypomina AFP.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy