Reklama

Reklama

Władimir Putin: Interesy państw europejskich polegają na jednoczeniu wysiłków w Rosją

Rosja jest gotowa do jednoczenia wysiłków z Unią Europejską w sferze gospodarki i w walce z terroryzmem - oświadczył Władimir Putin w filmie dokumentalnym, którego fragmenty pokazała w sobotę rosyjska telewizja. W filmie prezydent Rosji powiedział też, że jego kraj "uważa naród turecki za przyjaciela".

"Interesy krajów europejskich polegają na jednoczeniu wysiłków - i w gospodarce, i w polityce, i w walce z terrorem. Jednoczeniu wysiłków z Rosją. Jesteśmy gotowi do tej pracy, jesteśmy otwarci, nie zamierzamy dąsać się z powodu tych sankcji. Czekamy, na wszystkich" - powiedział Putin w wyemitowanym fragmencie programu.

W sobotę pokazano również jego wypowiedź, która pada w filmie na temat Turcji. Putin powiedział, że Rosja "uważa naród turecki za przyjaciela" i nie zamierza z nim zrywać stosunków. "A jeśli chodzi o obecne władze (Turcji), to nic nie trwa wiecznie" - oświadczył.

Reklama

Całość programu telewizja rosyjska zapowiedziała na niedzielny wieczór.

Putin na niedawnej dorocznej konferencji prasowej mówił, że "trudno będzie porozumieć się z obecnym kierownictwem Turcji".

Jak zaznaczył, za "wrogi akt" uważa zestrzelenie pod koniec listopada przez siły tureckie rosyjskiego bombowca nad Syrią. Incydent ten doprowadził do nagłego pogorszenia wzajemnych stosunków; Rosja podjęła kroki odwetowe wobec Turcji, głównie o charakterze gospodarczym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy