Reklama

Reklama

Stanowisko Rosji wobec Syrii. Pieskow: Trzeba zadać dotkliwy cios terrorystom

Do politycznego uregulowania sytuacji w Syrii nie dojdzie, dopóki terrorystom nie zostanie zadany dotkliwy cios - oświadczył w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, odpowiadając na pytanie o stanowisko Rosji na rozpoczynające się w czwartek rozmowy w Wiedniu.

"Stoimy na stanowisku, że obecnie głównym zadaniem jest - o czym mówił w Moskwie w środę prezydent Władimir Putin na spotkaniu z wicekanclerzem i ministrem gospodarki Niemiec Sigmarem Gabrielem - walka z terroryzmem i ekstremizmem w Syrii i zadanie dotkliwego ciosu ugrupowaniom terrorystycznym i ekstremistycznym. Dopiero potem będzie można mówić szczegółowo o politycznym uregulowaniu sytuacji w tym kraju" - oznajmił rzecznik prasowy Kremla.

"Strona rosyjska opowiada się za maksymalnie szerokim omówieniem kwestii politycznego uregulowania sytuacji w Syrii z udziałem wszystkich państw, które mogą pozytywnie wpływać na ten proces. Uważamy, że poszukując rozwiązania nie można wykluczyć części państw regionu z procesu dyskusji" - dodał.

Reklama

Poinformował też, że pomiędzy Rosją a USA nie ma żadnych konsultacji o ewentualnej koordynacji działań militarnych obydwu stron w przypadku operacji lądowej w Syrii.

W czwartek wieczorem w Wiedniu rozpocznie się kolejna runda rozmów na temat Syrii, w których uczestniczą szefowie dyplomacji Rosji, USA, Arabii Saudyjskiej oraz Turcji. W piątek dołączą do nich szefowa dyplomacji UE i szef dyplomacji francuskiej, a także szefowie MSZ Iranu, Egiptu oraz Iraku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy