Reklama

Reklama

Siły rządowe odzyskują w Iraku kontrolę nad największą rafinerią w kraju

Irackie wojska odbiły z rąk rebeliantów Państwa Islamskiego kolejne instalacje kompleksu petrochemicznego w Bajdżi. Dzięki temu wojsko irackie odzyskuje kontrolę nad największą rafinerią w kraju.

Rafineria Baidżi na północy Iraku została po raz kolejny przejęta przez islamistów tydzień temu. W listopadzie 2014 roku dzięki nalotom sił sprzymierzonych rebelianci zostali z niej wyparci, jednak później odzyskali nad nią kontrolę.

Po przedarciu się przez kordon bezpieczeństwa okalający kompleks islamiści zdobyli kilka instalacji, w tym zbiorniki z paliwem.

Ofensywa irackich wojsk i szyickich grup paramilitarnych skutkuje szeregiem porażek dżihadystów Państwa Islamskiego. Zjednoczonym siłom udało się między innymi wyprzeć rebeliantów z Tikritu - rodzinnego miasta Saddama Husajna.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy