Reklama

Reklama

SDF: Rzecznik Państwa Islamskiego zabity w kolejnym ataku na północy Syrii

Rzecznik Państwa Islamskiego (IS) Abu al-Hasan al-Muhadżir został zabity w niedzielę w kolejnym ataku na północy Syrii - poinformował dowódca Syryjskich Sił Demokratycznych (SDF), na których czele stoją Kurdowie, Mazlum Abdi.

Jakpodala agencja AFP, Abdi napisał na Twitterze, że rzecznik IS został "wzięty na cel" w miejscowości Ajn al-Bajda, w północnej części prowincji Aleppo (północny zachód kraju).

Dowódca SDF podał ponadto, że akcja, w której zginął Muhadżir, była "kontynuacją poprzedniej operacji", która doprowadziła do śmierci szefa Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Bagdadiego.

Abdi określił rzecznika IS jako "prawą rękę" Bagdadiego.

Jednocześnie agencja Reutera podaje, że kurdyjskie milicje o nazwie Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG), które stanowią trzon SDF, poinformowały, że Muhadżir został zabity we wspólnym ataku kurdyjskich i amerykańskich sił.

Reklama

Wcześniej w niedzielę prezydent USA Donald Trump poinformował o śmierci przywódcy IS. Bagdadi - jak mówił Trump - wysadził się w powietrze podczas operacji amerykańskich sił specjalnych w północno-zachodniej Syrii. Amerykański prezydent powiedział również, że Kurdowie dostarczyli informacji wywiadowczych potrzebnych w tej operacji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy