Reklama

Reklama

Rosyjska armia: Terroryści Państwa Islamskiego wpadli w panikę

Moskwa twierdzi, że terroryści Państwa Islamskiego boją się rosyjskich nalotów. Według generała Andrieja Kartapałowa ze Sztabu Generalnego rosyjskiej armii, trzydniowe naloty na pozycje dżihadystów wywołały panikę w ich szeregach.

Kartapałow poinformował, że do tej pory rosyjskie lotnictwo zniszczyło ponad 50 obiektów należących do terrorystów Państwa Islamskiego. "W ciągu trzech dni udało się nam znacząco zniszczyć infrastrukturę techniczno - wojskową, czym osłabiliśmy ich potencjał bojowy" - powiedział przedstawiciel Sztabu Generalnego. Dodał, że według danych wywiadu część bojowników ucieka z zajmowanych pozycji. "W ich szeregach wybuchła panika i są już przypadki dezercji" - oświadczył Kartapałow. 

Według jego wiedzy, 600 najemników porzuciło stanowiska ogniowe i próbuje przedostać się do Europy. Wcześniej syryjska opozycja alarmowała, że rosyjskie samoloty nie bombardują pozycji terrorystów z Państwa Islamskiego, ale miejsca stacjonowania przeciwników dyktatora Baszara al-Assada. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy