Reklama

Reklama

Rosja: Zabito pięciu domniemanych islamistów

W trakcie przeprowadzonej w niedzielę w Dagestanie operacji rosyjskich sił bezpieczeństwa zabito pięciu domniemanych islamistycznych bojowników, w tym trzech szczebla kierowniczego - poinformował w poniedziałek Państwowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK).

Według niego w trakcie operacji funkcjonariusze sił specjalnych Federalnej Służby Bezpieczeństwa i MSW Rosji otoczyli dom w osiedlu Gierej-Awłak na peryferiach miasta Bujnaksk. Zanim doszło do otwarcia ognia, podjęto negocjacje ze znajdującymi się wewnątrz osobami. W rezultacie pertraktacji dom opuściło dziecko, ale dwie kobiety i domniemani bojownicy odmówili wyjścia.

Reklama

Powołując się na anonimowego przedstawiciela sił bezpieczeństwa agencja Interfax podała, że jednym z zabitych może być Aliaschab Kebekow, który w marcu ubiegłego roku ogłosił o wyznaczeniu go przez powstańczą Szurę na nowego emira Kaukazu na miejsce zmarłego Doku Umarowa. Po przyłączeniu się do islamistów Kebekow zaczął występować jako Ali Abu Muhammad.

W przeciwieństwie do Czeczena Umarowa Kebekow jest Awarem czyli przedstawicielem najliczniejszej grupy etnicznej Dagestanu, stanowiącej jedną trzecią jego trzymilionowej ludności. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje