Reklama

Reklama

Premier Iraku: Państwo Islamskie porażką całego świata

Na kilka godzin przed spotkaniem koalicji walczącej z radykalnymi islamistami premier Iraku skrytykował niedostateczne, jego zdaniem, wsparcie reszty świata.

Premier Haider al-Abadi oznajmił we wtorek, że Irak potrzebuje pomocy, by rozprawić się z terrorystami z Państwa Islamskiego.

"Nie otrzymujemy wielkiego wsparcia. Myślę, że to porażka całego świata. Dużo się mówi o współpracy z Irakiem, ale niewiele z tego mamy w terenie" - stwierdził al-Abadi.

"Wsparcie związane z wyposażeniem jest prawie żadne. Musimy polegać na sobie" - dodał premier.

Polityk dodał, że wcześniej Irak kupował broń od Rosjan. Teraz, ze względu na sankcje USA, rząd nie ma z kim zawierać tego typu transakcji.

"Nie prosimy o broń. Prosimy jedynie, byście ułatwili nam jej zakup" - zwrócił się do świata zachodniego Haider al-Abadi.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy