Reklama

Reklama

Polska flaga w propagandowym filmie ISIS

Państwo Islamskie opublikowało nowe nagranie. Grozi w nim państwom biorącym udział w operacji antyterrorystycznej. Wśród kilkudziesięciu flag pojawia się także polska flaga.

Islamiści jak zwykle grożą Stanom Zjednoczonym, a także Turcji i Rosji, którzy prowadzą działania przeciwko Państwu Islamskiemu w Syrii i Iraku. 

Nagranie jest dość długie, dobrze zmontowane i efektowne. To typowy film propagandowy. 

Klip trwa ponad 4 minuty, robi wrażenie zwiastuna hollywoodzkiej produkcji. Lektor mówiący z amerykańskim akcentem oświadcza, że kalifat jest już 8 razy większy od Belgii i 30 razy większy od Kataru.

W tle pojawiają się zdjęcia amerykańskich prezydentów: obecnego Baracka Obamy oraz byłych - George'a W. Busha i Billa Clintona oraz byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira.

Reklama

Dżihadyści twierdzą m.in. że choć USA utrzymują, iż mają największą armię, to ich żołnierze są słabi i boją się, po tym jak ponieśli porażkę w Afganistanie i Iraku.

Autorzy filmu podkreślają też, że Zachód wydaje miliard dolarów na walkę z Państwem Islamskim - a dżihadystom wystarczy kula za 50 centów, by "posłać Zachód do diabła".

Na filmie pojawiają się też flagi państw, które nazywane są wrogami ISIS. Wśród kilkudziesięciu jest też flaga Polski.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie terroryści publikują wiele nagrań, które mają wywołać panikę i zachęcić do wstępowania w ich szeregi. To jeden ze sposobów ich działania. 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy