Reklama

Reklama

Państwo Islamskie: Tortury za złamanie postu

Państwo Islamskie (IS) poddało w Syrii chłoście i torturom 94 osoby, które naruszyły post w czasie kończącego się 20 lipca muzułmańskiego postu, ramadanu; jest wśród nich pięciu nastolatków.

Jak podało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie, tortury zastosowane przez sunnickich ultraortodoksyjnych oprawców polegały m.in. na zamykaniu ofiar w wystawionej na słońce metalowej klatce lub wieszaniu za ramiona z umieszczoną na szyi kartką: "Złamałem bez ważnego usprawiedliwienia post nakazany szariatem".

Tego rodzaju karom bojownicy Państwa Islamskiego poddawali muzułmanów m.in. w Aleppo, Ar-Rakce, Dajr az-Zaur i innych syryjskich prowincjach opanowanych przez wojska IS.

Wśród ukaranych było pięciu chłopców w wieku od 13 do 16 lat. Jednego poddano "torturze klatki", a czterej zostali przywiązani do krzyża. Wszyscy ukarani przeżyli.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy