Reklama

Reklama

Opublikowano film z nożownikiem z Surgutu przysięgającym na wierność IS

Monitorujący strony dżihadystów ośrodek SITE podaje, że związany z Państwem Islamskim (IS) portal Furat opublikował film rzekomo przedstawiający nożownika, który w sobotę ranił siedem osób w Surgucie na Syberii.

Na nagraniu mężczyzna przysięga na wierność przywódcy IS Abu Bakr al-Bagdadiemu. SITE Intelligence Group powiadomił o publikacji materiału w poniedziałek.

Reklama

Na nagraniu obok mężczyzny widać flagę Państwa Islamskiego i siekierę. Twarz bojownika, przedstawionego jako Masa’ud al-Surghuti, jest zasłoniona kominiarką.

Jak podają rosyjskie media, na nagraniu wideo bojownik wzywa muzułmanów do organizowania ataków na niewiernych z pomocą "noży i śrubokrętów".

W sobotę 19-latek ranił nożem siedem osób w centrum liczącego 330 tys. mieszkańców Surgutu na Syberii. Napastnik został zastrzelony przez policję. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie Państwo Islamskie.

Władze Rosji nie uznają jednak incydentu za atak terrorystyczny. W sprawie prowadzone jest dochodzenie. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał, że sprawdzana jest informacja o możliwych zaburzeniach psychicznych u sprawcy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje