Reklama

Reklama

Odkryto masowe groby. "Nie mogliśmy powstrzymać łez"

W wyzwolonym z rąk islamskich terrorystów mieście Tirkit w Iraku odkryto masowe groby irackich żołnierzy.

Ponad 1700 ciał zamordowanych przez islamistów irackich żołnierzy spoczywa w masowych bezimiennych grobach w Tikricie - podały najważniejsze zagraniczne serwisy informacyjne. Zamordowani wojskowi zostali pojmani przez terrorystów w czerwcu zeszłego roku.

Jak podaje korespondent CNN, wiele odkrytych ciał miało odcięte głowy.

Masowe groby znajdują się między innymi w kompleksie prezydenckich pałaców należących swego czasu do irackiego dyktatora Saddama Husseina. Ciała irackich żołnierzy odkryto również na obrzeżach Tikritu.

W sumie odkryto dwanaście masowych grobów.

Reklama

Agencja Reuters opublikowała rozmowę z Khalidem al-Atbim, który pracuje nad ekshumacją ciał irackich żołnierzy.

"To dla nas bardzo trudne przeżycie. Nie mogliśmy powstrzymać łez. Kim są ci barbarzyńcy, którzy z zimną krwią byli w stanie zamordować pojmanych 1700 żołnierzy?" - powiedział.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy