Reklama

Reklama

Obama chce zgody Kongresu na użycie wojska przeciwko Państwu Islamskiemu

Prezydent Barack Obama przesłał do Kongresu projekt uchwały, zezwalającej mu na użycie sił zbrojnych w kampanii przeciwko Państwu Islamskiemu - poinformował kongresowy doradca.

Według niego prezydencki wniosek w sprawie uzyskania AUMF (authorization of use of military force - zgody na użycie sił zbrojnych) ogranicza czas trwania działań przeciwko Państwu Islamskiemu do trzech lat.

Tekst projektu uchwały wyklucza udział wojska w "ciągłych ofensywnych walkach lądowych" i znosi obowiązywanie wydanej w 2002 roku zgody na jego użycie w wojnie z Irakiem.

O godzinie 21.30 czasu polskiego w środę Obama ma złożyć oficjalne oświadczenie na ten temat.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama