Reklama

Reklama

Nieoficjalnie: Al-Baghdadi przeżył atak na konwój

​Według niepotwierdzonych danych wśród ofiar irackiego ataku lotniczego na konwój Państwa Islamskiego nie ma przywódcy dżihadystów Bakr al-Baghdadiego. Lokalne agencje i portale internetowe powołują się na rezydentów i źródła medyczne. Potwierdzają jednak, że w ostrzale zginęli "liderzy Państwa Islamskiego". Nie podają tożsamości ofiar.

Według źródeł irackich samoloty tego państwa ostrzelały konwój, którym miał jechać Abu Bakr al-Baghdadi. 

Do ataku doszło w prowincji Anbar na zachodzie kraju, kiedy al-Baghdadi jechał do Karbali na spotkanie z dowódcami oddziałów dżihadystów. Iracki sztab informował, że losy lidera islamskich ekstremistów nie są znane.

Już wcześniej irackie wojsko donosiło o podobnych atakach wymierzonych w Abu Bakr al-Baghdadiego. Po bombardowaniu, które lotnictwo Iraku przeprowadziło wiosną tego roku, utrzymywano, że lider Państwa Islamskiego ustąpi ze swojego stanowiska. 

Reklama

Irak rozważa zwrócenie się do Rosji o pomoc w walce z Państwem Islamskim. Kilka dni temu szef irackiej parlamentarnej komisji obrony i bezpieczeństwa oświadczył, że jego kraj może zwrócić się do Rosjan z prośbą o zbombardowanie pozycji Państwa Islamskiego na jego terytorium. Powiedział też, że władze w Bagdadzie chcą, by Rosja odgrywała w walce przeciwko islamistom większą rolę niż Stany Zjednoczone. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy