Reklama

Reklama

Niemiecki wywiad: Islamiści stracili ważne źródło dochodów

Samozwańcze Państwo Islamskie utraciło kontrolę nad ważnymi polami naftowymi w Iraku – podały niemieckie media powołując się na ustalenia agencji wywiadu. Tym samym islamscy ekstremiści stracili jedno z najważniejszych źródeł dochodów.

Dziennikarze telewizji NDR, WDR oraz gazety "Sueddeutsche Zeitung" dotarli do specjalnego raportu przygotowanego przez niemiecki wywiad BND. Wynika z niego, że Państwo Islamskie nie kontroluje już prawie żadnego dużego pola naftowego w Iraku.

Reklama

To efekt ofensywy prowadzonej na północy kraju przez kurdyjskie oddziały Peszmergów, a także przez irackie odziały w okolicach Tikritu.

Utrata pól naftowych oznacza nie tylko załamanie dochodów. Państwo Islamskie ma coraz większe problemy z zaopatrzeniem w ropę kontrolowanych przez siebie terenów.

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" podaje na swoich stronach internetowych, że w ostatnich tygodniach Państwo Islamskie miało coraz większe problemy nie tylko z zaopatrzeniem w ropę, ale też z dostawami wody i prądu.

Jak czytamy, grupa jest pod coraz większą presją. Coraz częściej pojawiają się też informację o spadającym morale rebeliantów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje