Reklama

Reklama

Kolejne drastyczne wideo dżihadystów. ISIS grozi Wielkiej Brytanii

Islamiści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali film, w którym pokazują egzekucję 5 mężczyzn nazywanych przez dżihadystów brytyjskimi szpiegami oraz grożą atakami w Wielkiej Brytanii - poinformował w niedzielę portal BBC.

W 10-minutowym filmie zamaskowany mężczyzna z bronią w ręku mówi po angielsku, że ma wiadomość dla brytyjskiego premiera Davida Camerona.

"Tylko idiota odważyłby się prowadzić wojnę przeciw krainie, gdzie króluje prawo Allaha" i gdzie ludzie są chronieni sprawiedliwością oraz prawem szariatu.

Nazywa Camerona "idiotą", który wierzy, że za pomocą "kilku samolotów" jest w stanie pokonać "potężne Państwo Islamskie" w Syrii i Iraku.

W końcowej części filmu słychać wystrzały sugerujące, że pięciu mężczyzn, określanych w filmie jako brytyjscy szpiedzy, zostało zabitych; autentyczność strzałów nie została jeszcze potwierdzona - podała agencja EFE.

Reklama

MSZ Wielkiej Brytanii poinformowało, że jest w trakcie analizowania zawartości filmu.

Na początku grudnia brytyjskie lotnictwo rozpoczęło naloty na cele IS w Syrii. Od ponad roku Wielka Brytania bierze udział w nalotach na dżihadystów z IS w Iraku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje