Reklama

Reklama

​IS opublikowało nagranie, w którym grozi, że zaatakuje Izrael

W nowym nagraniu Państwo Islamskie grozi zabiciem wszystkich Żydów w Izraelu. Powodem tego jest fakt, że "dopuścili się oni zbrodni przeciwko Palestyńczykom" - podaje "Independent".

Jak pisze gazeta, jest to pierwsze wideo adresowane do mieszkańców Izraela. Na nagraniu widać zamaskowanego mężczyznę mówiącego z arabskim akcentem. Bojownik Państwa Islamskiego mówi, że IS zaatakuje Izrael "za zbrodnie popełnione przeciwko narodowi palestyńskiemu".

Opisując Żydów jako "pierwszych wrogów muzułmanów", mężczyzna oznajmia, że już niebawem dojdzie do ataku.

Jak wylicza gazeta, IS publikowało już wcześniej filmy, w których wzywało Palestyńczyków do podjęcia działań przeciwko Izraelowi, jednak nigdy nie zwracano się w nich bezpośrednio do ludności żydowskiej.

Reklama

16-minutowy film to oprócz wspomnianego wojownika IS, grafiki przedstawiające Izrael otoczony bojownikami terrorystycznymi. Jak podaje gazeta, społeczność żydowska obawia się ataków ze strony IS, nie tylko w samym Izraelu, ale i na całym świecie.

"Zapewniamy, że wkrótce nie będzie ani jednego Żyda. Będziemy eliminować chorobę [naród żydowski] na całym świecie." - mówi bojownik.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy