Reklama

Reklama

Irak: Zbombardowano miejsce narady liderów Państwa Islamskiego

Irackie lotnictwo zbombardowało dom, w którym odbywała się narada kalifa Państwa Islamskiego (ISIS) Abu Bakra al-Bagdadiego z dowódcami wojskowymi tej organizacji - poinformowano w poniedziałek w oświadczeniu sił zbrojnych Iraku.

Komunikat ujawnia listę nazwisk 13 szefów ISIS, którzy mieli zginąć w operacji, jednak nie ma wśród nich Bagdadiego.

W oświadczeniu poinformowano, że nalot przeprowadziły w sobotę myśliwce F-16. Ich celem był dom w okolicach miasta al-Kaim w zachodniej części Iraku, która graniczy z Syrią. Podczas tej samej operacji samoloty irackie zbombardowały też trzy inne cele w tej części kraju; zabito 64 islamistów.

Armia tłumaczy, że w zeszłym tygodniu Bagdadi przyjechał do Iraku z syryjskiego miasta ar-Rakka, które uchodzi za stolicę ISIS. Celem jego wizyty było spotkanie z dowódcami ISIS i omówienie sytuacji w Mosulu na północy Iraku. Według irackiej armii Bagdadi miał też rozmawiać na temat wyboru swego następcy.

Reklama

Bagdadi, który jest Irakijczykiem, był w przeszłości kilkukrotnie ranny. W listopadzie ubiegłego roku opublikowano jego ostatnie publiczne orędzie, w którym wezwał do obrony Mosulu, który jest ostatnim dużym irackim miastem w rękach ISIS.

W Mosulu cały czas trwają walki między siłami rządowymi a bojownikami IS. W ostatnim czasie IS straciło kontrolę nad wschodnią częścią miasta, która jest całkowicie w rękach rządowych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy