Reklama

Reklama

Dżihadyści przemycili do Europy broń masowego rażenia?

Państwo Islamskie rekrutuje w swoje szeregi chemików, fizyków i informatyków w celu wykorzystania broni masowego rażenia podczas ataku na terenie jednego z państw Unii Europejskiej. Takie doniesienia znalazły się w raporcie Parlamentu Europejskiego, o którym pisze brytyjski "Daily Mail". Według dokumentu terroryści przeszmuglowali już materiały masowego rażenia na teren Europy.

Z dokumentu wynika, że europejskie rządy powinny rozważyć poinformowanie opinii publicznej o "ryzyku ataku terrorystycznego z użyciem broni chemicznej, biologicznej, radiologicznej, a nawet z wykorzystaniem materiałów atomowych".

Eksperci ostrzegają, że obecnie Europejczycy nie traktują poważnie informacji o tym, że terroryści mogą użyć broni masowego rażenia. Właśnie dlatego, gdyby doszło do takiego ataku, jego skutki mogłyby być jeszcze bardziej destabilizujące. 

Autorzy dokumentu radzą, by europejskie rządy szczególną uwagę zwracały na osoby, które pracują w newralgicznych sektorach. Z raportu wynika bowiem, że wśród zwolenników terrorystów są osoby z wyższym wykształceniem - chemicznych, fizycy, informatycy.

Reklama

Państwo Islamskie ma już wiedzę, jak stworzyć broń masowego rażenia, udało mu się pozyskać odpowiednich ekspertów - ostrzega Wolfgang Rudischhauser z Centrum Broni Masowego Rażenia w NATO. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy