Reklama

Reklama

Druzgocące informacje na temat działań ISIS w sieci

Państwo Islamskie wykorzystuje "łowców głów" w mediach społecznościowych, żeby rekrutować w Niemczech młodych ludzi - poinformował w czwartek szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) Hans-Georg Maassen.

Podał przykład 16-letniej Safii S., Niemki pochodzącej z Maroka, oskarżonej o zaatakowanie nożem policjanta w Hanowerze w lutym zeszłego roku i 12-letniego, pochodzącego z Iraku Niemca, który w grudniu próbował zdetonować dwa ładunki wybuchowe w Ludwigshafen.

Maassen powiedział, że 20 proc. z ok. 900 Niemców zwerbowanych przez Państwo Islamskie do walki w Iraku i Syrii stanowią kobiety, przy czym niektóre z nich mają zaledwie 13, 14 lat.

Poinformował, że niemieckie służby monitorują 548 islamistów, podejrzewając, że mogą oni stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Prawo nie pozwala ich jednak aresztować, dopóki nie popełnią jakiegoś przestępstwa.

Reklama

Maassen zwrócił również uwagę, że w Europie obserwuje się też "radykalizację poprzez media społecznościowe" innych grup społecznych. Wskazał, że rośnie liczba ludzi, którzy wcześniej nie byli aktywni politycznie, a teraz zwracają się ku ugrupowaniom skrajnie prawicowym. Wyraził obawę, że "ta radykalizacja może się przekształcić w gotowość do dokonywania aktów przemocy". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy