Reklama

Reklama

David Cameron ostro: Rosja pomaga "rzeźnikowi"

- To oczywiste, że Rosja nie odróżnia Państwa Islamskiego od syryjskiej opozycji. W rezultacie popiera rzeźnika Baszara el- Assada i udziela mu pomocy. To tylko pogarsza sytuację - powiedział brytyjski premier David Cameron oceniając rosyjskie działania na terenie Syrii.

Brytyjski wywiad oszacował, że na 20 przeprowadzonych przez Rosję nalotów, tylko jeden był wymierzony w Państwo Islamskie. Większość ofiar ataków to cywile i członkowie zbrojnej opozycji, która walczy z reżimem Baszara el-Assada. 

Reklama

Cameron ocenił, że świat powinien pomagać zaprowadzić pokój w Syrii, ponieważ to jedyna odpowiedź na aktualne problemy tego regionu. Według premiera Wielkiej Brytanii Rosja swoimi nalotami pogarsza tylko sytuację. 

Wczoraj głos na temat rosyjskich nalotów zabrał także Barack Obama. Prezydent USA ostrzegł, że naloty w celu wzmocnienia prezydenta Syrii "wepchną Rosję w bagno, z którego trudno się wydobyć". Zapewnił, że USA nie będą prowadzić zastępczej wojny z Rosją w Syrii i dalej będą atakować Państwo Islamskie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje