Reklama

Reklama

Brutalna egzekucja Państwa Islamskiego. Zabili kobietę

Oskarżona o niewierność kobieta została ukamienowana w północno-wschodniej Syrii przez członków Państwa Islamskiego - poinformowało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Do egzekucji doszło w poniedziałek w dzielnicy miasta al-Bukamal w prowincji Dajr az-Zaur w pobliżu granicy z Irakiem.

Egzekucje przeprowadzane na cywilach pod rządami dżihadystów stały się, jak pisze agencja EFE, częstą metodą terroryzowania społeczeństwa i instrumentem propagandy.

Również w poniedziałek zabitych zostało pięciu młodych ludzi w mieście al-Majadin, także w prowincji Dajr az-Zaur, którym dżihadystyczna IS postawiła różne zarzuty.

Czterech stracono przez zastrzelenie z broni palnej za domniemane zwalczanie IS, piątego, oskarżonego o "nieprzyzwoite praktyki z mężczyzną" strącono z dachu budynku - taką karę za homoseksualizm stosuje IS.

Reklama

Według danych, które Syryjskie Obserwatorium opublikowało przed kilkoma dniami, IS w maju zabiła w Syrii 464 ludzi.

Niemal rok temu sunniccy ekstremiści z Państwa Islamskiego ogłosili powstanie kalifatu na okupowanych obszarach Iraku i Syrii.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy