Reklama

Reklama

Bałkany na celowniku Państwa Islamskiego, są groźby

Na kanale YouTube pod nazwą "Put hilafeta", co w naszym języku oznacza "Droga kalifatu", na którym pokazywane są materiały promujące Państwo Islamskie, pojawił się filmik, w którym dżihadyści grożą Bałkanom.

Na nagraniu opublikowanym 10 lipca 2015 roku PI informuje, że mieszkańcy Bałkanów powinni się radować, bo "nadchodzą dla nich lepsze dni". W materiale wymieniono kraje takie jak Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Macedonia i Kosowo. 

Islamiści ostrzegają, że demokracja w tych krajach zostanie zakończona, a "jej miejsce zajmie prawo szariatu". Przesłanie zawiera także groźby w kierunku Baracka Obamy: "Raduj się Obamo, bo zwycięstwo należy do nas, jesteśmy synami islamu, jesteśmy islamskim kalifatem".

Profesor Wydziału Bezpieczeństwa w Belgradzie, Zoran Dragisic, wyjaśnia, że groźby te należy traktować poważnie.  -  Terroryści mają własne sieci na Bałkanach i nikt nie może wykluczyć, że może dojść do ataków terrorystycznych w krajach, o których mowa w filmie -  czytamy na stronie balkaninsight.com.

Filmiku nie można już zobaczyć, ponieważ kanał na YouTube został zlikwidowany.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy