Reklama

Reklama

​Arabia Saudyjska: Operacja sił bezpieczeństwa przeciwko IS w Mekce

Saudyjskie siły bezpieczeństwa przeprowadziły w czwartek operację przeciwko domniemanym dżihadystom z Państwa Islamskiego (IS) w Mekce - poinformowała państwowa telewizja al-Ekbarija.

"Organom bezpieczeństwa udało się przeprowadzić operację przeciwko członkom Daesz, którzy zaszyli się na terenie rekreacyjnym w Mekce" - donosi telewizja, używając arabskiego akronimu IS.

Reklama

Al-Ekbarija nie podała szczegółów, ale dziennik "Al-Okaz" napisał, że siły bezpieczeństwa otoczyły grupę mężczyzn w rejonie Wadi Noman na południe od Mekki. W strzelaninie zostało zabitych czterech poszukiwanych mężczyzn.

Podczas wcześniejszej, dwudniowej operacji sił bezpieczeństwa, która zakończyła się w niedzielę, na południowym zachodzie kraju zginęło dwóch domniemanych członków IS. Trzeci odniósł obrażenia.

W Arabii Saudyjskiej, która jest największym eksporterem ropy naftowej na świecie, od ubiegłego roku dochodzi do krwawych strzelanin i zamachów bombowych wymierzonych w siły bezpieczeństwa lub szyicką mniejszość. Do wielu z tych ataków przyznał się lokalny odłam Państwa Islamskiego.

Dżihadyści postrzegają szyitów jako heretyków, ale ostro potępiają też zamożnych sunnickich władców królestwa, którzy ich zdaniem zdradzili islam, utrzymując bliskie stosunki z Zachodem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje