Reklama

Reklama

O co chodzi w hot16challenge?

Ostatnio w mediach zrobiło się głośno o hot16challenge. O co chodzi?

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

O co chodzi w hot16challenge?

Hot16challenge to akcja, która podbiła internet w 2014 roku, a obecnie triumfy święci jej druga edycja. Pomysł narodził się w środowisku hip-hopowym, ale stopniowo do akcji przyłączyły się także osoby niezwiązane z ta branżą. Tytułowa liczba "16" odnosi się do liczby wersów, jakie ma zarapować każdy nominowany uczestnik. Oprócz napisania i wykonania swojej zwrotki, biorący udział w "challenge'u" (czyli: wyzwaniu) dokonują wpłaty na zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na walkę z koronawirusem, a także nominują do udziału kolejne osoby. Te zaś mają 72 godziny na nagranie i opublikowanie swoich 16 linijek, po których wyznaczą dalsze nominacje.

Reklama

Inicjatorem Hot16challenge2 jest raper Solar. W akcji wzięło już udział wiele znanych osób, wśród nich m.in. Dawid Podsiadło, Margaret, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Michał Szpak, Taconafide, Natalia Szroeder, Krzysztof Gonciarz, CeZik, Sebastian Fabijański, a nawet politycy, jak prezydent Andrzej Duda.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy