Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce: Kiedy zostaną otwarte granice?

Kiedy zostaną otwarte granice? Najbardziej aktualną odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Kiedy zostaną otwarte granice?

Według aktualnych informacji, kontrole na granicach zostaną utrzymane co najmniej do 13 maja. Do tego dnia przekroczenie granicy będzie wiązało się z koniecznością odbycia 14-dniowej kwarantanny domowej

Reklama

Podczas konferencji prasowej, 29 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki nie poruszył tematu ruchu przygranicznego. Dzień później na Facebooku poinformował jednak, że osoby pracujące lub uczące się tuż za granicą - pracownicy, studenci i uczniowie transgraniczni, od poniedziałku 4 maja będą mogli wrócić do pracy i nauki i nie będą musieli przechodzić obowiązkowej, dwutygodniowej kwarantanny. Zastrzegł jednak, że przedwczesne otwarcie granic to duże ryzyko. 

Decyzja o zniesieniu ograniczeń dla pracowników i uczniów transgranicznych, jak zaznaczył premier, została podjęta we współpracy z rządami w Berlinie i Pradze oraz po konsultacjach z samorządami.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych niezmiennie apeluje o unikanie wszelkich podróży zagranicznych.

Reklama

Reklama

Reklama