Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Kiedy powrócą porody rodzinne?

Przez wzgląd na rozprzestrzeniającą się w Polsce epidemię koronawirusa, wiele szpitali podjęło decyzję o rezygnacji z przeprowadzania porodów rodzinnych. Ta sytuacja na razie się nie zmieni i będą one zawieszone aż do odwołania. Decyzję w tej sprawie podejmą w najbliższych tygodniach konsultanci krajowi w dziedzinie medycyny.

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Kiedy powrócą porody rodzinne?

Przez wzgląd na rozprzestrzeniającą się w naszym kraju epidemię koronawirusa SARS-CoV-2, wiele szpitali jeszcze na początku marca podjęło decyzję o rezygnacji z przeprowadzania porodów rodzinnych.

Reklama

Na ich zawieszenie duży wpływ miały także rekomendacje wydane w drugiej połowie marca przez krajowego konsultanta w dziedzinie perinatologii, Mirosława Wielgosia, oraz przez szefostwo Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Z przedstawionych zaleceń wynikało, że możliwość odbywania porodów rodzinnych w szpitalach powinna zostać wstrzymana do odwołania. Ostateczne decyzje w omawianej sprawie podejmowali jednak każdorazowo dyrektorzy poszczególnych placówek.

Kiedy wobec tego powrócą porody rodzinne? Jak na razie - trudno powiedzieć. Należy tym samym zakładać, że obecna sytuacja potrwa do odwołania. Wiele zależy z pewnością od dobrej woli dyrektorów szpitali i od tego, jakie decyzje w omawianej sprawie będą podejmowali w najbliższych tygodniach konsultanci krajowi w dziedzinie medycyny (tudzież autorzy poprzednich rekomendacji).

Czytaj także:

Co ze ślubami i weselami w czasie pandemii?

Ile osób może być na pogrzebie?

Jak przyjąć komunię w maseczce?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy