Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. ​Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich?

Kiedy będzie można skorzystać z wizyty u fryzjera? Najbardziej aktualną odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich?

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła także działalność salonów fryzjerskich. Minister Jadwiga Emilewicz zapowiada, że nowe wytyczne dla właścicieli takich miejsc zostaną opublikowane w ciągu bieżącego tygodnia. 

Reklama

Nieoficjalnie mówi się, że salony fryzjerskie - podobnie jak restauracje - miałyby zostać otwarte 18 maja. 

Wedle nowych zasad regulacji będzie podlegać nie tylko liczba klientów, która będzie mogła przebywać w salonie. Przepisy będą także określały zasady dezynfekcji stanowisk (zarówno w zakładach fryzjerskich, jak i kosmetycznych), jasno opisane mają być procedury odkażania stanowiska po wyjściu klienta. Właściciele dowiedzą się także w jaki sposób przygotować stanowisko i jakie odległości zachować pomiędzy nimi. 

Należy jednak pamiętać, że decyzje o otwarciu poszczególnych miejsc podejmowane będą zgodnie z bieżącym zagrożeniem epidemicznym. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy