Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce: Kiedy otwarcie muzeów i bibliotek?

Kiedy otwarcie muzeów i bibliotek? Najbardziej aktualną odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Kiedy otwarcie muzeów i bibliotek?

Wszelkie instytucje kulturalne zostały zamknięte 12 marca. Rząd zadecydował o ich ponownym otworzeniu po dłuższym czasie. Stopniowego udostępniania bibliotek oraz muzeów możemy spodziewać się już od 4 maja. Dodatkowo dostępne będą także archiwa, galerie sztuki oraz księgarnie.

Reklama

Nie oznacza to jednak, że już od najbliższego poniedziałku będzie można zwiedzać. Wytyczne ministerstwa mówią bowiem o trzech fazach otwierania instytucji. W pierwszej kolejności należy zabezpieczyć miejsca, w których gromadzą się ludzie (środki do dezynfekcji, plastikowe przegrody) oraz reorganizować pracę w taki sposób, aby możliwe było zachowanie dystansu zarówno pomiędzy pracownikami, jak i zwiedzającymi. Należy także dokonać inspekcji oraz przeglądu systemów wentylacji. Dopiero w trzeciej fazie można spodziewać się udostępniania zbiorów dla zwiedzających.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy