Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce: Kiedy otwarcie hoteli?

Kiedy otwarcie hoteli? Najbardziej aktualną odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Kiedy otwarcie hoteli?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że hotele oraz inne miejsca noclegowe będą dostępne dopiero od 4 maja. Taki zabieg ma ochronić Polaków przed tłumnym wyjeżdżaniem na weekend majowy.

Reklama

Możliwość rezerwacji noclegów będzie się jednak wiązała nadal z obostrzeniami sanitarnymi. Na jeden pokój mają przypadać średnio po dwie osoby. Dzięki tej zasadzie możliwe będzie utrzymanie reżimu dystansu od innych, a hotelom będzie opłacało się przyjmować gości. Jednocześnie zaznaczono, że dla gości nie mogą być udostępniane tak zwane pomieszczenia wspólne - sale telewizyjne, przestrzeń do zabaw, baseny czy sauny. Chodzi o to, aby jak najbardziej ograniczyć możliwość tworzenia się dużych skupisk ludzkich.

Reklama

Reklama

Reklama