Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce: Kiedy otwarcie galerii handlowych?

Kiedy otwarcie galerii handlowych? Najbardziej aktualną odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Kiedy otwarcie galerii handlowych?

Zgodnie z zapowiedziami rządu premier Mateusz Morawiecki ogłosił drugi etap odmrażania gospodarki. Zdecydowano się na otworzenie galerii handlowych. Już od 4 maja, zaraz po zakończeniu długiego weekendu, będzie można zrobić zakupy. Tak dużych przestrzeni dotyczą podobne restrykcje co, otwartych do tej pory, sklepów spożywczych. Obowiązuje zasada jednej osoby na 15 m2.

Reklama

Warto tutaj napomknąć, że do całkowitej powierzchni handlowej nie wlicza się korytarzy. Poruszanie się po budynku ma odbywać się określonymi ciągami komunikacyjnymi, tak aby zachować zasadę dystansu społecznego. Dla klientów dostępne będzie co drugie miejsce parkingowe, nie mogą być otwarte kluby fitness oraz place zabaw, które są położne w galeriach. Zamknięte będą także lokale gastronomiczne. Warto także nadmienić, że minister Jadwiga Emilewicz poinformowała o zniesieniu tak zwanych godzin dla seniora.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy