Reklama

Reklama

​Kiedy powrót dzieci do szkoły?

Rodzice i uczniowie zastanawiają się, czy przed wakacjami powrócą lekcje w szkolnych murach.

W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Kiedy powrót dzieci do szkoły?

Zajęcia edukacyjne w szkołach nie odbywają się od 12 marca (cztery dni później placówki zostały zamknięte także dla innych celów). Początkowo szkoły miały być zamknięte przez okres dwóch tygodni, później jednak terminy te wydłużano. 

Reklama

13 maja poinformowano, że od 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych będą odbywały się zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (decyzja, czy wysłać na nie swoje dzieci, należy do rodziców). Od 25 maja będą także możliwe konsultacje dla tegorocznych maturzystów i uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Później, od 1 czerwca, taką możliwość będą mieli wszyscy uczniowie, chcący np. poprawić oceny.

Czy uczniowie wrócą jeszcze w tym roku do szkolnych ławek? Wciąż nie ma pewności. Rzeczniczka MEN Anna Ostrowska zaprzeczyła, jakoby decyzja o zamknięciu szkół aż do wakacji już zapadła, i podkreśliła, że wciąż nie jest pewne, czy uczniowie do stacjonarnej nauki wrócą po 7 czerwca, czy też do końca roku uczyć się będą zdalnie. 

"Nie ma jeszcze decyzji, w jaki sposób będzie wyglądała nauka od 8 do 26 czerwca. Dalsze uruchomienie szkół i placówek oświatowych będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej i wytycznych ministra zdrowia oraz GIS" - zaznaczyła.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy