Reklama

Reklama

Kiedy koniec roku szkolnego? Przed wakacjami tradycyjnych zajęć już nie będzie

Do 26 czerwca, czyli końca zajęć dydaktycznych będzie realizowane kształcenie na odległość. Natomiast przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach - poinformował w poniedziałek 1 czerwca minister edukacji Dariusz Piontkowski. Oto najważniejsze szczegóły podjętych decyzji.


W ramach cyklu "Odpowiada mi Interia" zebraliśmy dla naszych czytelników odpowiedzi na pytania dotyczące epidemii koronawirusa. To jest artykuł z cyklu, w którym wyjaśniamy najważniejsze dla Was kwestie. Jeśli macie pytania związane z koronawirusem, na które szukacie rzetelnych odpowiedzi, piszcie do nas.

Kiedy powrót do szkoły?

Zgodnie z najnowszą decyzją ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, dzieci nie wrócą w tym roku szkolnym do stacjonarnych zajęć dydaktycznych. Kształcenie na odległość zostało przedłużone do końca bieżącego roku szkolnego, czyli do 26 czerwca. W najbliższych tygodniach uczniów czekają egzaminy: od 8 czerwca rozpoczną się matury, a od 16 czerwca egzaminy ósmoklasistów.

Reklama

Te dni będą dla pozostałych uczniów wolne od zajęć dydaktycznych na odległość.

"Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami" - powiedział minister na konferencji 1 czerwca.

Rząd ma jednocześnie nadzieję, że od kolejnego roku szkolnego będzie możliwy powrót do tradycyjnej, stacjonarnej nauki w placówkach. Na ten moment nie sposób jednak przewidzieć przebiegu drugiej, jesiennej fali epidemii, dlatego wiążące decyzje zapadną dopiero w nadchodzących miesiącach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama