Reklama

Reklama

Jak zapobiec parowaniu okularów w czasie noszenia maseczki?

Obowiązkowe noszenie maseczek może być kłopotliwe dla osób noszących okulary. Wszystko to z powodu zaparowanych szkieł. Można jednak temu zaradzić.

Najlepszym sposobem na zaparowane okulary jest szczelna maseczka. Para na szkłach osadza się bowiem wtedy, gdy wydychane powietrze ucieka górą przez szczelinę między twarzą a materiałem. Tak dzieje się, gdy maseczka nie przylega prawidłowo do twarzy. Prawidłowe przyleganie zapewniają na przykład maseczki z drucikiem wszytym na wysokości nosa.

Poza tym istnieje kilka metod na zaparowane przez maseczkę okulary. Jedną z nich jest pokrycie szkieł warstwą gliceryny. Kilka kropel cieczy wcieramy ściereczkę w wewnętrzną i zewnętrzną stronę szkieł okularów, a następnie polerujemy je. Tak przygotowane okulary nie będą parować aż do momentu, gdy warstwa gliceryny nie zostanie starta ze szkieł.

Reklama

W podobny sposób działają preparaty z substancją hydrofobową (na przykład: płyny czyszczące do szyb i luster, mydło, pianka do golenia), które odpychają wodę i uniemożliwiają osiadanie pary na szkłach.

Ciekawy i skuteczny sposób zaproponował również koreański lekarz. Jak zapobiec parowaniu okularów w czasie noszenia maseczek pokazuje poniższy film:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne