Reklama

Reklama

Nowy rząd PiS

Konrad Szymański ministrem ds. europejskich

Konrad Szymański w rządzie Beaty Szydło będzie ministrem do spraw europejskich. Do tej pory europoseł z ramienia PiS. Skład rządu przedstawiała dziś nowa premier, podczas konferencji prasowej, która odbyła się warszawskiej siedzibie PiS.

Konrad Szymański jest eurodeputowanym, w 2013 i 2014 roku roku zwyciężył w rankingu "Rzeczpospolitej" i został uznany za najlepszego polskiego europosła.

Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 90. kierował biurem poselskim Marcina Libickiego, a następnie współpracował z nim jako doradca do spraw międzynarodowych.

Był również pracownikiem Kancelarii Sejmu i doradcą wicemarszałka Sejmu. Zasiadał też w gabinecie politycznym ministra Kazimierza Marcinkiewicza za rządów Jerzego Buzka. Od 2000 do 2002 był redaktorem programowym TV Puls.

Reklama

Zanim w 2007 roku dołączył do Prawa i Sprawiedliwości, był wiceprezesem zarządu Młodzieży Wszechpolskiej; działał też w Zjednoczeniu-Chrześcijańsko-Narodowym.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobył mandat europosła z ramienia PiS. Należy do parlamentarnej grupy Unii na rzecz Europy Narodów, zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych, Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia, a także należy do Delegacji ds. stosunków z Białorusią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama