Reklama

Reklama

"Było tylu faworytów, a Pan Bóg wystawił swojego"

Sympatyczny i skromny. Było tylu faworytów, a Pan Bóg wystawił swojego. Takie komentarze użytkowników INTERIA.PL pojawiają się pod pierwszymi informacjami o wyborze nowego papieża.

"Sympatyczny, skromny. Oby dał radę - trzeba się o to modlić" - napisała w komentarzu do artykułu "Wybór kard. Bergoglio to duże zaskoczenie dla Europy" jedna z czytelniczek portalu INTERIA.PL - Magda.

Reklama

Użytkownik podpisujący się VivaPapa! podkreśla: "To dowód na istnienie Ducha Świętego! Było tylu faworytów a Pan Bóg wystawił swojego".

"Widać, że dobry człowiek. Poza tym to czas nowego kontynentu. Europa się przeżyła. Za dużo "zwyrodnialstwa" - ocenia Karol.

"Cieszy mnie fakt, że już wybrano papieża. Nie wyobrażam sobie lepszego kandydata od Franciszka. Niestety wiek bardzo utrudni mu zadanie, ale mam nadzieję, że zdąży pokazać jak dobrym jest pasterzem. Życzę jak najwięcej zdrowia i cierpliwości" - skomentował artykuł  Biały dym nad Watykanem. Nowy papież został wybrany czytelnik Tom.

"Argentyna ma Papieża i Messiego Najlepszy Duet na świecie!" - zauważa Menagerr, a Staszek zauważa, że kardynał Bergoglio przypomina Jana Pawła II.

"Ja się cieszę. Oczywiście szkoda, że nie Polak... Miałam cichą nadzieję, że historia się powtórzy. Ale popatrzmy z innej strony: wreszcie ktoś z innego kontynentu, nie tylko Europa. To umocni w wierze ludzi, bo każdy kraj może mieć papieża" - napisała a.

Dowiedz się więcej na temat: Jorge Bergoglio | papież | Konklawe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje