Reklama

Reklama

Nowy papież będzie przygotowywał się w Pokoju Łez

Kardynał, który na rozpoczynającym się we wtorek konklawe zostanie wybrany na papieża, zaraz po wyborze będzie się przygotowywał do pierwszego spotkania z wiernymi na placu Świętego Piotra w Pokoju Łez, niewielkim pomieszczeniu przy Kaplicy Sykstyńskiej.

To jedno z najtajniejszych miejsc konklawe, znajdujące się po lewej stronie od ołtarza Kaplicy. Swą nazwę zawdzięcza temu, że właśnie tam nowi papieże bezpośrednio po przyjęciu wyboru przeżywają bardzo silne emocje. Wielu z nich płakało po wyborze ze wzruszenia. Tam również nowy biskup Rzymu ubiera się w przygotowane dla niego szaty.

Reklama

W pokoju stoi sofa z czerwonego aksamitu. Jest też figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem. Światło w nim jest przygaszone.

Na nowego papieża czekać będą tam sutanny uszyte przez znany zakład krawiecki Gammarelli, do wyboru w trzech rozmiarach - małym, średnim i dużym. Gotowe są także buty różnej miary oraz wszystkie pozostałe elementy papieskiego stroju, wśród nich peleryna i spinki do koszuli.

Stamtąd papież uda się na loggię bazyliki watykańskiej, by pokazać się światu i udzielić błogosławieństwa wiernym zgromadzonym na placu Świętego Piotra.

Dowiedz się więcej na temat: pokój

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy