Reklama

Reklama

Watykan: Specjalna msza przy grobie Jana Pawła II

Na półmetku wizyty w Watykanie, polscy biskupi odprawią dziś rano specjalną mszę przy grobie Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej. Nie wyklucza się, że będzie na niej obecny papież Franciszek, z którym spotkały się już dwie z pięciu grup, na które podzieleni są polscy hierarchowie.

Wizyta ad limina Apostolorum, czyli do progów apostolskich polskich biskupów rozpoczęła się w ubiegłą sobotę. Zgodnie z przepisami obejmuje ona spotkania w urzędach Kurii Rzymskiej, do których wcześniej wysłali oni oddzielne sprawozdania, nawiedzenie czterech rzymskich bazyliki papieskich oraz spotkania z papieżem.
Członkowie episkopatu Polski spotykają się z Franciszkiem w mniejszych grupach, a w piątek 7 lutego przyjęci zostaną na wspólnej audiencji, w czasie której otrzymają od niego na piśmie specjalne przesłanie do polskiego Kościoła. Nie ma w programie, jak było za Jana Pawła II i Benedykta, wspólnej mszy z papieżem. Dlatego jest nadzieja, że Franciszek zechce on wziąć udział w liturgii przy grobie błogosławionego Jana Pawła II, którego 27 kwietnia ogłosi świętym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne