Reklama

Reklama

​Watykan: Papież apeluje o włączenie się do akcji Caritasu

Papież Franciszek zaapelował do rządów, instytucji, rodzin i wiernych, by się zaangażowali w ogólnoświatową kampanię na rzecz walki z głodem. - Skandal, jakim jest to, że miliony ludzi cierpią głód, nie może nas paraliżować - mówił na audiencji generalnej.

Po raz drugi w tych dniach Franciszek przyłączył się do kampanii Caritas Internationalis pod hasłem "Jedna rodzina ludzka - żywność dla wszystkich". Prosił ponad 30 tysięcy wiernych zgromadzonych w środę na placu Świętego Piotra, by razem z nim powtórzyli hasło kampanii.

Papież powiedział, że głód na świecie powinien być bodźcem do działania dla wszystkich - każdego z osobna, a także rodzin, wspólnot, instytucji, rządów, aby "wyeliminować tę niesprawiedliwość".

Reklama

- Ewangelia Jezusa wskazuje nam drogę: ufać Opatrzności i dzielić się chlebem powszednim nie marnując go - przypomniał Franciszek. - Zachęcam wszystkich - dodał, mówiąc o kampanii Caritas - by przyłączyli się do tej fali solidarności.

W czasie audiencji w Watykanie papież wystosował specjalne orędzie w związku z przypadającą w czwartek uroczystością Matki Bożej z Guadalupe. W przesłaniu do obu Ameryk podkreślił: to ziemia, na której "mogą żyć obok siebie różne narody, zdolna szanować życie ludzkie we wszystkich jego fazach, od matczynego łona po starość, zdolna przyjmować emigrantów oraz biednych i zepchniętych na margines w każdej epoce".

Zwracając się po włosku do wiernych z Polski Franciszek powiedział: "Zbliżając się do świąt narodzenia Syna Bożego, przygotowujemy się również do Jego ostatecznego przyjścia".

- Mimo perspektywy sądu, napełnia nas radość płynąca z nadziei, że miłosierny Pan zaliczy nas do grona sprawiedliwych, przemieni łaską świętości i wprowadzi do swojej chwały - dodał w słowie do Polaków.

Dowiedz się więcej na temat: papież | głód | Caritas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL