Reklama

Reklama

Premier Kopacz rozmawiała z papieżem m.in. o Ukrainie i imigracji

Sytuacja na Ukrainie, imigracja i Państwo Islamskie - to tematy rozmów premier Ewy Kopacz z papieżem Franciszkiem. Szefowa rządu powiedziała dziennikarzom po audiencji w piątek, że rozmawiała także o przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem papieża Franciszka - zaznaczyła premier. Dodała: "poprosiłam Ojca Świętego o modlitwę za Polaków i za Polskę i przywiozłam również pozdrowienia od Polaków".

Szefowa rządu podkreśliła, że Polacy kochają tak samo Franciszka jak Jana Pawła II.

Poinformowała, że poprosiła papieża o to, aby podczas przyszłorocznej wizyty w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zechciał również - jak dodała - "choć na chwilę" przyjechać do Warszawy. Zauważyła, że byłoby to 37 lat po pamiętnej wizycie Jana Pawła II.

Reklama

- Może to jest moment, żeby dać nowy impuls - wskazała.

Ewa Kopacz nazwała papieża Franciszka "wiosną Kościoła". - I nic nie zmieni mojego zdania - zakończyła. O papieżu Franciszku powiedziała też: "bardzo ciepły, pogodny człowiek, ale też bardzo zmęczony".

Ewa Kopacz podczas rozmowy z dziennikarzami zwróciła uwagę na to, że Franciszek ucieszył się z prezentu, jaki od niej dostał, czyli sadzonki drzewa jabłoni i - jak zauważyła - sam przyznał, że jest to nietypowy podarunek


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy