Reklama

Reklama

Prasa ujawnia: Ani Franciszek, ani Benedykt XVI nie planują wakacji

Potwierdzają się wcześniejsze przypuszczenia. Dziennik "Corriere della Sera" ujawnił dzisiaj, że papież Franciszek nie planuje żadnych wakacji. Pracowite lato czeka też Benedykta XVI jak i wielu dostojników i świeckich w Watykanie.

Watykanista mediolańskiego dziennika napisał, że podczas jednego ze spotkań Benedykt XVI zapytał Franciszka, czy przynajmniej w tym roku planuje choć krótki urlop i odpoczynek. Papież wyjaśnił swemu poprzednikowi, że pozostanie cały czas w Watykanie i przypomniał, że nie jeździł na wakacje także wtedy, gdy był metropolitą Buenos Aires.

Reklama

W reakcji na te słowa emerytowany papież, mieszkający w rezydencji w Ogrodach Watykańskich, odparł, że w takim razie także i on nie pojedzie na wakacje.

To zaś oznacza - podkreśla dziennik - że również latem tego roku pusta pozostanie rezydencja w Castel Gandolfo, bardzo lubiana przez Benedykta XVI. Tam spędzał większość lata i to tam przeniósł się na dwa miesiące po swej abdykacji w lutym 2013 roku. Franciszek - dodaje gazeta - od początku swego pontyfikatu zapewniał Benedykta XVI, że dalej może jeździć do letniej papieskiej rezydencji i traktować ją jak swój dom.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Joseph Ratzinger nie pojedzie tam tego lata.

Zauważa się przy okazji, że wiele osób w ostatnim czasie namawiało Franciszka, aby pozwolił sobie na kilka dni odpoczynku, na przykład w Castel Gandolfo czy pobliskiej posiadłości Villa Barberini. Choć stan zdrowia 77-letniego papieża nie budzi zaniepokojenia, to wiadomo, że jest on coraz bardziej zmęczony i niekiedy odwołuje spotkania i wizyty z powodu trapiących go niedyspozycji. Nikomu jednak nie udało się przekonać Franciszka do urlopu. Jedynym jego ustępstwem jest zawieszenie audiencji generalnych w lipcu.

"Corriere della Sera" podkreśla, że w związku z tym, że dwóch papieży spędzi lato w Watykanie rezygnując z wypoczynku, także pracownicy nie mogą lekceważyć przykładu płynącego z góry.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje