Reklama

Reklama

Polacy z Nowego Jorku jadą na spotkanie z papieżem

Polskie parafie, zarówno z Nowego Jorku jak i New Jersey, dostały niewielkie pule biletów na papieską mszę w Madison Square Garden.

Przemówienie w ONZ, modlitwa na Ground Zero, spotkanie z migrantami i msza w Madison Square Garden - tak wygląda plan dzisiejszej wizyty papieża w Nowym Jorku. Franciszek przyleciał na Manhattan już wczoraj i wieczorem miejscowego czasu modlił się podczas uroczystych nieszporów w katedrze świętego Patryka.

Na dzisiejsze spotkania z Franciszkiem wybierają się m.in. mieszkający w Stanach Zjednoczonych Polacy. Wśród nich będzie grupa 20 osób z miejscowości Linden w sąsiednim stanie New Jersey. Opiekunka grupy siostra Irena Lisowska mówi wysłannikowi Polskiego Radia, że dla Polonii Franciszek jest bardzo bliskim papieżem.

Reklama

"To nie tylko spotkanie z Ojcem Świętym, ale także jego przesłanie. To, co ich angażuje to to, że chcą spotkać się z papieżem, który jest blisko ludzi“ - dodaje siostra Irena.

Polskie parafie, zarówno z Nowego Jorku jak i New Jersey, dostały niewielkie pule biletów na papieską mszę w Madison Square Garden.

Większe grupy Polaków mają natomiast pojechać do Filadelfii, gdzie w sobotę rozpocznie się Światowe Spotkanie Rodzin z udziałem Franciszka.

Polacy licznie brali udział także w spotkaniach z poprzednikami Franciszka. W 2008 roku Nowy Jork odwiedził Benedykt XVI a w 1979 roku Jan Paweł II.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy