Reklama

Reklama

Papież: Zarządzać dobrami Kościoła w duchu troski o potrzebujących

Papież Franciszek powiedział w piątek, że Kościół powinien zarządzać swymi dobrami w duchu troski o potrzebujących. Potrzebna jest przejrzystość i skuteczność - mówił podczas spotkania z Radą ds. Ekonomii.

W czasie audiencji dla członków nowego watykańskiego "ministerstwa finansów", czuwającego nad wszystkimi kwestiami ekonomicznymi Stolicy Apostolskiej, papież wyraził opinię, że potrzebna jest "nowa mentalność" służby ewangelicznej w administracji Stolicy Apostolskiej.

Franciszek przypomniał, że celem powołanej przez niego Rady, a także Sekretariatu ds. Ekonomii jest rozbudzenie w Kościele świadomości, że jest on odpowiedzialny za zarządzanie i ochronę swych dóbr w świetle jego misji ewangelizacyjnej i w poczuciu szczególnej troski o potrzebujących.

Reklama

- Nie możemy zejść z tej drogi przejrzystości i skuteczności - dodał papież. Podkreślił, że wszystko ma temu służyć. Franciszek zauważył, że do lepszej służby Kościoła przyczyni się przygotowywana obecnie reforma Kurii Rzymskiej, którą uznał za istotne wyzwanie, wymagające "wierności i ostrożności".

- Nie będzie to łatwe zadanie, wymaga odwagi i determinacji - zaznaczył papież. Wskazał, że w procesie reform rada ds. ekonomii odgrywa szczególną rolę. Z niedawnych zapowiedzi Watykanu wynika, że wielkiej reformy Franciszka w Kurii Rzymskiej należy oczekiwać w przyszłym roku.

Dowiedz się więcej na temat: papież | Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne