Reklama

Reklama

Papież: Świat, w którym kobiety są spychane na margines, jest jałowy

Papież Franciszek pozdrowił wszystkie kobiety w dniu ich święta. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w niedzielę w Watykanie powiedział, że świat, w którym kobiety są spychane na margines, jest "jałowy".

Zwracając się do kilkudziesięciu tysięcy wiernych na placu Świętego Piotra papież podkreślił, że "kobiety codziennie starają się zbudować bardziej sprawiedliwe i otwarte społeczeństwo".

Podziękował następnie tym kobietom, które na różne sposoby głoszą świadectwo Ewangelii i pracują w Kościele.

- Dla nas jest to okazja, by ponownie podkreślić znaczenie kobiet i potrzebę ich obecności w życiu. Świat, w którym kobiety są zepchnięte na margines, jest jałowy - mówił Franciszek. Następnie dodał: "Kobiety nie tylko przynoszą życie, ale przekazują nam też zdolność dalekiego sięgania wzrokiem, bo one widzą dalej".

Reklama

- Przekazują nam zdolność rozumienia świata za pomocą innego spojrzenia, wyczuwania spraw sercem bardziej twórczym, bardziej cierpliwym, bardziej czułym - zauważył papież.

Przekazał pozdrowienia wszystkim kobietom obecnym na placu Świętego Piotra i na całym świecie.

W niedzielne popołudnie Franciszek uda się z wizytą do kolejnej rzymskiej parafii, tym razem do peryferyjnej dzielnicy Tor Bella Monaca, borykającej się z problemami przestępczości i biedy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy