Reklama

Reklama

Papież: "Solidarność" słowem kluczem nauki społecznej Jana Pawła II

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że należy wciąż czerpać z bogatego dziedzictwa Jana Pawła II w dziedzinie nauki społecznej. Jej słowem kluczem jest "solidarność" - wskazał podczas spotkania z delegacją Fundacji Jana Pawła II w Watykanie.

W przemówieniu Franciszek podkreślił, że kanonizacja Jana Pawła II 27 kwietnia zeszłego roku dała nowy impuls do pracy fundacji i służby na rzecz Kościoła oraz ewangelizacji.

"Uczyniła ją, jeśli to możliwe, jeszcze bardziej powszechną, tak, jak powszechny jest kult, jakimi darzy go Lud Boży" - powiedział Franciszek.

Wyraził uznanie dla fundacji, która przyczynia się do tego, by w Kościele duchowe dziedzictwo papieża Polaka dalej przynosiło owoce i wspierało go na jego drodze.

Franciszek podziękował za edukacyjne inicjatywy fundacji skierowane do młodych pokoleń. "Święty Jan Paweł II zawsze darzył młodzież wielką miłością i był pełen duszpasterskiej troski o nią" - przypomniał.

Reklama

Papież zwrócił uwagę na bogactwo dziedzictwa nauczania Jana Pawła II na polu doktryny społecznej i na jego wyjątkową aktualność.

"Wystarczy pomyśleć o słowie kluczu jego nauczania, czyli solidarności. To słowo, które ktoś mógłby uznać za przemijające, ale także dzisiaj zachowuje ono całą swoją profetyczną siłę" - oświadczył Franciszek.

W przypadającą w poniedziałek pierwszą rocznicę kanonizacji polskiego papieża w bazylice Świętego Piotra mszę odprawi metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy