Reklama

Reklama

Papież: Połączmy siły w walce z niewolnictwem

Papież Franciszek w obchodzony przez Kościół w Nowy Rok Światowy Dzień Pokoju zaapelował o połączenie sił każdego narodu, kultury i religii w walce ze współczesnym niewolnictwem i w działaniach na rzecz pokoju między ludźmi.

Franciszek mówił w homilii w bazylice Świętego Piotra, że Chrystus i Kościół są "nierozłączni". - Nie można - dodał - zrozumieć zbawienia dokonanego przez Jezusa nie uwzględniając macierzyństwa Kościoła.

Reklama

- Oddzielanie Jezusa od Kościoła oznaczałoby chęć wprowadzania "niedorzecznego rozdziału". Nie można kochać Chrystusa, ale nie kochać Kościoła, słuchać Chrystusa, ale nie Kościoła, należeć do Chrystusa, ale pozostając poza Kościołem- podkreślił papież przywołując słowa Pawła VI.

Wskazał wiernym, że Jezus Chrystus jest błogosławieństwem dla każdego człowieka i dla całej ludzkości.

Homilię zakończyła modlitwa o pokój w sercach ludzi, w rodzinach i między narodami.

Nawiązując do hasła tegorocznego orędzia na Światowy Dzień Pokoju "Już nie niewolnicy, lecz bracia" Franciszek powiedział: "Wszyscy jesteśmy powołani, aby być wolnymi, wszyscy, aby być dziećmi i to każdy według swojej odpowiedzialności, by zwalczać nowoczesne formy niewolnictwa".

- Połączmy nasze siły z każdego narodu, kultury i religii. Niech nas prowadzi i wspiera Ten, który, aby uczynić nas wszystkich braćmi, stał się naszym sługą - wezwał papież.

Zwrócił się następnie do wiernych: "Chciałbym zaproponować wszystkim, by pozdrowić Maryję, tak jak uczynił to odważny lud Efezu krzycząc : "Święta Matka Boża".

- Według jednej z opowieści - nie wiem, czy jest ona prawdziwa - niektórzy mieli w rękach kije po to, aby biskupi zrozumieli , co by się przydarzyło, gdyby nie mieli odwagi wznosić tego okrzyku - mówił Franciszek.

- Zachęcam was wszystkich, by bez kijów wznieść taki okrzyk pozdrowienia Kościoła - poprosił wiernych.


Dowiedz się więcej na temat: papież Fraciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy