Reklama

Reklama

Papież: Miłosierdzie błyszczy nad mrokami zła i grzechu

W ustanowioną przez Jana Pawła II przed 15 laty Niedzielę Miłosierdzia Bożego papież Franciszek powiedział, że przekracza ono "wszelkie ludzkie ograniczenia i błyszczy nad mrokami zła i grzechu". Mówił o znaczeniu Roku Świętego dedykowanego miłosierdziu.

Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie na południowej modlitwie maryjnej Regina coeli papież przypomniał, że w sobotę zaprezentowana została bulla o ogłoszeniu nadzwyczajnego Roku Świętego dedykowanego miłosierdziu, który rozpocznie się 8 grudnia.

Podkreślił, że będzie to "intensywny czas, by przyjąć nieprzebrane bogactwa miłosiernej miłości Boga".

W ubiegłym roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która przypadała 27 kwietnia, odbyła się kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII.

Przemawiając do kilkudziesięciu tysięcy osób na placu Świętego Piotra Franciszek złożył też życzenia wiernym kościołów wschodnich obchodzących Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Papież podziękował za wielkanocne życzenia, które otrzymał od dzieci, ludzi starszych, rodzin, diecezji, parafii i wspólnot zakonnych oraz stowarzyszeń. - Módlcie się dalej za mnie - poprosił.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne