Reklama

Reklama

Papież Franciszek do wiernych:Także papież ma dużo wad

Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie wystosował pozdrowienie do polskiej młodzieży, która w sobotę zbierze się na Polach Lednickich. Wiernym obecnym na placu Świętego Piotra wyznał: "także papież ma dużo wad".

W audiencji uczestniczyło ponad 90 tysięcy osób.

Reklama

Zwracając się po włosku do uczestników XVII Spotkania Młodych w Lednicy, w Wielkopolsce, papież powiedział: "Drodzy młodzi przyjaciele, łączę się z wami w modlitewnym czuwaniu. Rozważając temat ojcostwa będziecie dotykali wielkiej tajemnicy Bożej miłości. Pamiętajcie, że Bóg jest ojcem każdego z nas". W ten sposób nawiązał do hasła spotkania: "W imię Ojca".

Franciszek dodał, że "Bóg sam nas stworzył, obdarzył każdego talentami, prowadzi przez życie. Jest z nami pomimo naszych słabości, grzechu, zapomnień. Pragnie nas zbawić. Jest wzorem każdego ojcostwa, także tego ziemskiego".

- Nie zapomnijcie podziękować Bogu za waszego tatę. Pamiętajcie o nim w modlitwie, nawet gdyby wasze relacje nie były najlepsze - poprosił papież i wskazał, że ojcostwo jest wielkim darem i wielką odpowiedzialnością.

Młodzież wezwał: "Nie lękajcie się, by być kiedyś rodzicami". - Niech Bóg obdarzy was bogactwem i promieniowaniem swojego ojcostwa i napełni was swoją radością. Wszystkich, którzy pielgrzymują na Pola Lednickie, do źródeł chrzcielnych Polski, z serca pozdrawiam i błogosławię - zakończył papież swe przemówienie do Polaków.

Są wady, niedoskonałości, grzechy

W wyjątkowo krótkiej katechezie Franciszek mówił, że Kościół jest "rodziną Bożą" i apelował do wiernych, by go kochali. - Także dzisiaj niektórzy powiadają: "Chrystus tak, Kościół nie, wierzę w Boga , ale nie w księży" - powiedział papież. - Ale przecież to właśnie Kościół prowadzi nas do Chrystusa i do Boga - dodał.

Franciszek podkreślił, że "wielka rodzina Kościoła" ma także "ludzkie aspekty, w duszpasterzach i wiernych". - Są wady, niedoskonałości, grzechy - zauważył. - Także papież ma wady i to wiele, ale piękne jest to, że kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy grzesznikami, znajdujemy miłosierdzie Boga, który zawsze przebacza - powiedział.

Kilka razy dłużej niż papieska katecheza trwał przed audiencją objazd Franciszka wśród sektorów z wiernymi po placu Świętego Piotra i to mimo ulewnego deszczu. Papież witał się z wiernymi schowanymi pod parasolami bez piuski i coraz bardziej zmoknięty. - Pokazaliście swoją odwagę w tym deszczu - powiedział papież wiernym.

Dowiedz się więcej na temat: papież | papież Franciszek | Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama